President & CEO, Cecil Smith

Board Chair, Bernadette Hornig

OFFICERS

Board Chair

BERNADETTE HORNIG

Hornig Companies, Inc.

 

First Vice Chair

JOE ABRAHAM

Pergola Management, LLC

 

Second Vice Chair

JENNIFER SPADINE

Guardian Property Management 

& Guardian Property Maintenance

 

Secretary

LEANNA STEFANIAK

At Home Apartments

 

Treasurer

MATT TEASDALE

METIS Investments

 

Immediate Past Chair

MIKE GARVIN

TE Miller Development

DIRECTORS

Molly Anderson
Tailwind Group


Adam Benjamin
Bridgewater Bank


Brian Doyle
Doyle Property Group LLC


Matt Greenstein
Greenstein & Sellers P.A.


Amanda Hawkins
Timberland Partners


Michelle Hill
Matik Management


Don Kasbohm
Main Street Companies, Inc.


Dan Largen
Mint Properties LLC

Delora Lothenbach
TCG Management LLC


Roby Mailatyar
Greystar


Jim Mitchell
IRET Properties


Anika Nelson
Timberland Properties


David Ostlund
Baker Management, LLC


Steve Perillo
MGM Property Management


Patrick Shaughnessy
Shaughnessy Flooring


PAST CHAIRS

2019 MIKE GARVIN

2018 CHRIS CULP

2017 CECIL SMITH

2016 JON RILEY

2015 LISA L. MARVIN

2014 BECKY L. YONTS

2013 JON HORNIG

2012 ANGELINA M. FRENCH

2011 JON R. SEGNER

2010 MARK A. JOSSART

2009 NANCY POGUE

2008 MARK A. OTNESS

2007 FRANK J. FRENCH

2006 STEPHEN A. FRENZ

2005 CLINTON T. BLAISER

2004 LISA A. MOE

2003 JAN H. SUSEE

2002 ROBERT H. LEVINE

2001 DOUGLAS D. STRANDNESS

2000 KIM E. CARLSON

1999 MICHAEL B. PAGH 

1998 MARK Z. JONES

1997 SUSAN M. SCHNARR

1996 PAMELA J. GEORGE 

1995 JOHN J. APPERT 

1994 HARRY J. YAFFE 

1993 FRANK C. DUNBAR

1992 JOHN J. GORRA 

1991 ROBERT S. BISANZ

1990 KATHLEEN M. MCKENNA

1989 MARK G. SWEEN 

1988 DANIEL P. COMMERS 

1987 JOSEPH C. WEIS 

1986 NORMAN P. BJORNNES JR.

1985 THOMAS W. LASALLE

 

1984 GRAYDON K. NEWMAN JR.

1983 DONALD JACOBSON

1982 STEVEN C. SCHACHTMAN

1981 FRANCIS W. LANG

1980 STUART H. NOLAN

1979 R.J. KLEINMAN JR.

1978 RICHARD T. CURTIN

1977 JOSEPH F. MEIGHEN

1976 LOIS I. VELASCO

1975 STANLEY M. TAUBE

1974 ROBERT E. STUCKI

1973 JOHN E. BLOMQUIST

1972 DONALD F. HAGEN

1971 HARVEY R. RATNER

1970 ALFRED A. ALBERT

1969 SAMUEL S. MARFIELD

1968 ROBERT A. KELLER

1967 CLAYTON G. REIN